Pink Bubu

My Camera

Hello my dears! Today I’m going to talk about my camera! I’ve been getting some questions about what camera and lens I use. I will also talk to you about some lighting methods to make your pictures look sharper and cleaner! Hope you like my suggestions. Do you want to share your equipment?
Cheers,
B.

Selam şekerler! Bugün size fotoğraf makinemden bahsedeceğim. Son bir kaç gündür hangi makineyi ve lensi kullandığım konusunda sorular alıyorum. Bu sorulara bir açıklık getirmek istedim. Aynı zamanda fotoğraflarınızın daha kaliteli ve net çıkması için nasıl bir ışıklandırma yapmanız gerektiği konusunda da fikirlerimi paylaşacağım. Siz hangi makineyi ve lensi kullanıyorsunuz?
Sevgiler,
Begüm.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

My camera is Canon EOS 550D. This is a very good camera for a beginner pre-professional level. I’m in love with this camera!
Kullandığım makine Canon EOS 500D. Yeni başlayanlar ve yarı-profesyoneller için çok güzel bir makine. Ben bayılıyorum!

Canon EOS 550d

I don’t have a ton of lenses, but I will buy more eventually. I’m still trying to learn this stuff, so be patient with your work!
This is the kit lens of the camera. It’s EF-S 18-55mm IS lens. For the average person, it is sharp, quick to focus and covers the zoom range most people would use. I think the kit lens is quite good for the average person shooting a variety of subjects for their personal enjoyment. You will be perfectly happy with it.
Bende binlerce lens yok fakat zamanla alacağım tabii. Sonuçta hala öğrenme aşamasındayım, o yüzden sabırlı olmak lazım. Bu lens, makineyle beraber geliyor. Tam adı EF-S 18-55mm IS lens. Başlangıç-orta seviyedeki bir fotoğrafçı için oldukça iyi. Görüntüsü keskin, odaklaması hızlı ve genel anlamda zoom ayarı oldukça yeterli. Bu lensle gayet güzel fotoğraflar çekebilmek mümkün yani.

Canon 18-55mm kit lens

This is a DREAM lens! It’s name is Canon EF 50mm f/1.8 II. You’ll love it when you start using it. Great for almost anything! :)
Bu lens ise RÜYA lensi! Tam ismi Canon EF 50mm f/1.8 II. Kullanmaya başladığınız an, farkı anlayabiliyorsunuz. Herşeyin çekimi için uygun bence :)

Canon 50mm lens

My newest purchase is this AWESOME macro led light. I will be using it for make up pictures because it gives just the perfect amount of light on my face. I bought it on ebay and the shipping was for free! Nice, isn’t it? It can fit to almost ANY macro lens and brand. If you want to buy it from ebay, clikc HERE.
En yeni alışverişim, bu muhteşem macro led ışık. Makyaj fotoğraflarımı ve macro çekimlerimi daha iyi yapabilmek için aldım. Yüzü süper aydınlatıyor ve böylece yaptığım makyajlardaki tüm ayrıntılar görünüyor. Ebay’den satın aldım ve kargosu bedavaya geldi! Süper di mi? Bu ışık her çeşit macro lense ve kameraya uygun. İçinde değiştirilebilir, özel parçalar var. Eğer siz de almak isterseniz, BURAYA tıklayın.

Macro led light

Here’s a sample of the light on my face! (Sorry for my weird face. I was testing it. LOL)
İşte burada da macro ışığımla çektiğim bir deneme pozu. Yüzümdeki garip ifadeden dolayı üzgünüm…

Can you see the difference?
Nasıl, çok fark var değil mi?

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Categories:   Genel

Comments

 • Posted: 25 Ocak 2011 18:39

  wenndy

  Bende de Nikon D40 ve 18-55 lens var. Çok mükemmel değil ama ben memnunum. Seviyoruz birbirimizi :) Şimdi balık gözü almayı planlıyorum. ;)
  • Posted: 26 Ocak 2011 10:19

   Begüm Günceler

   Bence gayet güzel bir lens aslında... Fakat 55mm'ye geçersen eğer (ki geçmelisin) farkı anlayacaksın! Olacak iş değil yani :) Mükemmel! Balık gözü aldığında haber ver, merak ediyorum çekeceklerini... Mucuk!
 • Posted: 03 Mart 2011 22:03

  özgür

  benimde 500D var güselmi begüm
  • Posted: 04 Mart 2011 07:22

   Begüm Günceler

   @özgür 500D de gayet güzel bir makine bence. Hangi lensleri kullanıyorsun? Bence mutlaka 50mm f1.8 veya alabiliyorsan f1.2 lens edinmelisin :) Özellikle makyaj fotoğrafları için muazzam!!! Aslında herşey için muazzam :) Sende neler var?
 • Posted: 04 Nisan 2012 13:21

  İlayda Sarac

  Canon 500D' yi gercekten onerir misin yeni baslayanlar iciin? Ayni zamanda fiyatı nedir? Cok fahis mi?
  • Posted: 04 Nisan 2012 20:55

   Begüm Günceler

   Türkçe kısmına yanlış yazmışım canım afedersin. Makinem 500D değil, 550D... Şu an fiyatı bir buçuk civarındadır. Ben aldığımda daha pahalıydı. Gayet müthiş bir makine. Yeni başlayan birinin öğrenmesi biraz zaman alabilir ama öğrendikten sonra başka makine kullanamazsın :)
 • Posted: 17 Nisan 2012 23:38

  KelebekGibi

  Merhaba, bende daha bugün 50mm 1.8 II lensi aldim Canon 450d makinama... Onun hakkinda hic olumsuz birsey okumadigim icin kit lensin yanina aldigim ilk tercih o oldu ;) Daha yeniyim dslr kullaniminda ama ilgim var ;) Sizin led isigi merak ettim, pratik birseymis :)
  • Posted: 18 Nisan 2012 09:32

   Begüm Günceler

   O ışık özellikle makyaj ürünleri çekmek için çok işime yarıyor. Macro çekim yapacaksan, mutlaka edin derim. Bu arada yeni lensin hayırlı olsun, çok doğru bir seçim yapmışsın. Güle güle kullan :) Led ışığı internetten getirtmiştim beb, ebayden. Sen de getirtebilirsin. 30-40 dolar bir şey olması lazım. Led ring light olarak geçiyor. Kolay gelsin :)

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com