Allright, here’s my CRAZY makeup wish list. I know it’s a lot, but hey! I don’t have to buy them right away, right? I mean it would be awesome if I could, but oh well… What’s your wish list? Write it on your blog and I’ll add the link to your blog at the end of this post :) You may also comment your own wishlist!

İşte sizlerle MÜTHİŞ kalabalık makyaj istek listemi paylaşıyorum. Biraz çok, farkındayım. Ama hepsini bir anda almak zorunda değilim ki? Bir şeyi beğendiğim zaman listeye ekliyorum. Param olduğunda da alıyorum. Sizin de böyle bir listeniz var mı? Varsa siz de blogunuzda paylaşabilirsiniz ve linki bana yolladığınızda, bu yazının altında paylaşırım. Ayrıca yorum olarak da yazabilirsiniz…

Oscar Blandi, Pronto Invisible Volumizing Dry Shampoo Spray
Benefit, Girl Meets Pearl
Benefit, Finding Mr. Bright
L’Occitane, Pure Shea Butter
MAC, Brush Cleanser
– MAC, Mixing Medium (water base / su bazlı)
Inglot, Water Proof Jel Eyeliner #77
– Avon, Perfectly Flesh Nude
– Avon, Tahitian Holiday (Fragrance / Parfüm)
GNC, Aloa Vera Gel
Philosophy, Melon Daiquiri Shower Gel (Kavunlu Duş Jeli)
– MAC, Volcanic Ash Peeling

There’s also a Turkish product called ÜNT and I love their products! All organic and very gentle on skin. They also ship to 91 countries!!! You should really try their products. Click HERE !!!

Ayrıca ÜNT isimli süper bir makyaj ve bakım markası var. Mutlaka denemelisiniz! Ben de Morkelebek‘imden öğrendim zaten. Müthiş güzel ürünler var. Tamamen organik ve cildiniz için çok hassas. Benim istediğim başlıca ürünler şunlar:
* Bare Luminance Fondöten
* Ideal Glow Pudra
* Acne Clear
* Acne Med


♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter