Pink Bubu

Yeni Trend! CC Krem! [LOCAL]


Şu ana kadar dünyayı en çok kasıp kavurmuş olan trend bence hiç şüphesiz BB Kremleridir. Sanırım dünyadaki bütün kozmetik şirketleri, son 12 ay içerisinde en iyi formülü geliştirebilmek için BB krem üretmeye başladı. BB’nin açılımını bilmeyen varsa eğer, ”Beauty Balm” olarak geçtiğini belirteyim. Bir kaç ay önce, yeni bir dedikodu dolaşmaya başladı. Asya dolaylarından gelen bu yeni bilgi oldukça ilgili çekici. BB kremin pabucunu dama atacağı söylenen bu yeni ürünün ismi nedir dersiniz? Tabii ki CC krem!!!! (Çok zekice değil mi? :P)

CC kremin de BB krem gibi bir açılımı var tabii ki. ”Color Correction” yani renk düzenleyici. Yapmayı amaçladığı şey de zaten bununla ilgili; cilt renginizi eşitleyerek, ışıldayan, güzel bir cilt sağlaması. (Tabii aslında BB kremlerin de amacı buna yönelik ama ben maalesef istediğimi alamıyorum.) Şimdi sizlerle CC Kremin özelliklerini ve gerçekleştirmeyi amaçladığı şeyleri anlatacağım. Tabii yeni bir DD Kremi çıkana kadar :P

KAPATICILIK
Bu kremlerin kapatıcılığı hemen göze çarpıyor. Çoğu BB krem, fondöten altına baz olarak kullanılabilecek kadar kapatıcılık sağlarken, CC kremin farkı hemen anlaşılabiliyor. Olay Total Effects CC Cream, çok fazla kapatıcılık sağlamasa da özellikle Asya’daki bazı markalar (Rachel K CC Cream gibi) herhangi bir BB kremin sağladığı kapatıcılıktan çok daha fazlasını sağlıyor.

ÜRÜN YAPISI
Bazı BB kremlerin yapısını hiç sevmiyorum. Ve inanın bana, oldukça fazla sayıda kremi test ettim. Özellikle bazı ürünler (sonra inceleme yazılarını yazacağım) fazla yağlı ve silikonumsu bir yapıdaydı. Benim gibi yağlı ve akneye meyilli ciltler için ‘yağlı’ ürünün ne kadar korkunç bir şey olduğunu söylememe gerek yok sanırım? Allahtan CC kremlerin yapısı neredeyse köpük gibi yumuşak. Bu yüzden de ciltte emilimi ve fırçayla ya da elinizle cilde uygulamanız çok daha kolay oluyor.

RENK SEÇENEĞİ
Koyu tenli ya da buğday tenli insanların çoğu, BB kremlerin renk seçiminin azlığından şikayetçiydi. Özellikle tek renk seçeneği sunan markaların hiçbirini kullanamıyordu kimse. Aslında açık tenli olmama rağmen, sarı alt tonlu ve cilt lekeleri olan biri olduğum için ben bile çoğu kremi kullanamadım. CC kremlerinin daha fazla renk seçeneği sunmasının yanı sıra, ciltle daha rahat karıştığı için çoğu insan bu durumdan memnun kalacak bence.

CİLDE SAĞLADIKLARI
Şu dünyada makyaj malzemesinin cilde sağladığı yararlardan daha iyi bir şey varsa, o da bir makyaj malzemesinin cilde daha da çok yarar sağlamasıdır :) Olay markasının CC kremi, ciltteki renk bozukluklarını eşitlemeyi, kırışık görünümünü azaltmayı, yağlanmayı durdurmayı ve uzun süreli kullanımda cilt lekelerini iyileştirmeyi vaad ediyor. Hiç de fena şeyler değil aslında… Tabii henüz uzunca kullanma zamanım olmadı. Göreceğiz ;) Zaten Asya’daki tüm CC kremler beyaz çay veyeşil çay gibi birçok antidoksanla dolu. Hatta Rachel K markasının CC kremi (ki bence içlerinde en başarılısı bu ürün), özel bir formül içeriyor ve bu da cildinizin yenilenmesini ve kendini onarmasını sağlıyor.

DENEYEBİLECEĞİNİZ ÜRÜNLER
Şimdilik sadece Olay markasını bulabileceğinizi düşünüyorum Türkiye’de. Diğer markalar maalesef henüz Amerika’da bile piyasaya girmemiş. Türkiye’ye gelmesi biraz zaman alacak gibi. Ama ebay’den getirtmeyi deneyebilirsiniz tabii. Eğer böyle bir planınız varsa, şu ürünlere göz atabilirsiniz:

Rachel K CC Cream … Asya’nın en çok satan ürünleri arasında bulunuyor. SPF 30+ barındırıyor. Ve içeriğinde inanılmaz güzel şeyler var (cilt yenileyici bir çok organik bitki gibi). BB kremden çok daha fazla kapatıcılık sağlıyor. Şimdilik 2 rengi var ama çok rahat cilt renginizle uyum sağlıyor.

Chanel CC Cream Color Correction Complete … Bu krem, CC kremlerin Tanrıçası olarak geçiyor. Üstteki ürün ile aynı özelliklere sahip. Muhtemelen fiyatı iki katıdır ama şimdiden tüm güzellik editörleri bu kremi denemek için sıraya girmiş bile. Bulursanız, kaçırmayın derim!

Olay Total Effects CC Tone Correcting Moisturizer … Bu ürün henüz yeni çıktı. Çillerinizi kapatmadan, güzel bir aydınlık vererek cildi güzelleştiriyor. Üç renk seçeneği mevcut. Kapatıcılığı çok hafif olduğu için, her cilt tipine uygun olduğunu düşünüyorum.

Wei East Wei To Go Beauty Ideal Skin … İsminin hiçbir yerinde CC geçmese de, yine bu amaçla çıkartılmış bir krem. Üç renk tonu mevcut. Normal bir BB kremden çok daha fazla kapatıcılık sağlıyor. En güzel özelliği ise yeniden kapanabilen, seyahat paketlerinde satılıyor olması.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Bu yıl oldukça fazla duyacağız bence CC krem ismini… Şimdiden sizleri bilgilendirmek istedim. Sorusu olan? :)

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Categories:   Genel, Makyaj / Makeup

Comments

Sorry, comments are closed for this item.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com