Pink Bubu

New Years Resolutions

Her yıl insanlar yeni kararlar alır. ”Bu sene her şey farklı olacak” , ”Bu yıl çok başarılı olacağım” , ”Bu sene ohooooo her gün spor salonunda olacağım” gibi :) Aslında ilk bir iki ay her şey çok güzel gider. Alınan kararlar harfi harfine uygulanır, hayat düzene girmeye başlar, hatta gerçekten de her şey iyiye gitmeye başlar. Çünkü kararlıyızdır, inançlıyızdır ve sanki hep böyle yaşıyormuşuz gibi davranmaya başlamışızdır. Bu davranış zaman geçtikçe otomatiğe bağlamaya başlar ve ilk baştaki şevkimiz kaybolur. İşte tam bu anda, aynaya bakıp ”DUR!!!!” diye silkinmek gerekir. Sonuç olarak, daha önceden yapmadığımız bir şeyi hayatımıza katmaya çalışıyoruzdur ve tabii ki doğal olarak bünye buna tepki gösteriyordur. Önce bahaneler başlar, sonra yorgunluk-açlık-bezginlik gibi hisler belirir. Oysa unutmamak gereken şey, bir alışkanlığı tam anlamıyla kazanabilmek için, onu hiç ara vermeden ve tutarlı bir biçimde devam ettirmek gerektiğidir. İşte tüm bunları düşünüp, bu sene aldığınız kararları yarıda bırakmamanızı ve dilediğiniz her şeyi gerçekleştirebilmenizi diliyor; yeni yıl dileklerimi sizlerle paylaşıyorum :) Sizin de bir listeniz varsa okumayı çok isterim?
Sevgiler …


Every year, people wish for new decisions. It’s called New Years Resolutions, as you all know. Things like ” Everything will be different this year,”,”I will be very successful this year,”,”I’ll be in the gym every day this year” :) In fact, the first few months, everything goes fine. Applies to decisions taken literally, life begins to order, or even better, everything starts to go really well. Because we’re dead set, believe in ourselves and start to live as we’ve always lived that way. This behavior begins to mount as time goes on autopilot but later on, the eagerness to the original is lost. Right at that moment, look in the mirror and say ”STOP!!!!”. We’re trying to add something to our life that we did not have before so as a result, our mind doesn’t want to do it anymore. This is a natural reaction to that new wish. We begin to make excuses, and then feelings of fatigue-hunger-weariness appears. One thing to keep in mind, however, to gain a habit literally, it should continue without a break, and in a consistent manner. So I hope you follow your resolutions this year and do not stop yourself from having a better & happier you!! I’m gonna be sharing my list with you now… If you also have a list (which you should cause it’s so much fun!) please feel free to share it with me :) Let’s talk about our new year dreams!!!!
Love …

DAHA ORGANİZE OL / BE MORE ORGANIZED
Her yıl daha düzenli ve organize bir insan olmak için çabalayıp duruyorum. Ama bu sene önden başladım! Aralık ayının başından itibaren maddi tablolar hazırladım, işlerimin hepsini hem telefonuma, hem de yeni aldığım Filofax ajandama kaydettim (ki bu ajandayla ilgili yeni bir yazı yazacağım, acayip kullanışlı çünkü, görmeniz lazım!). Manikür, pedikür randevularımı bile önceden hazırladım ve işaretledim. Tüm sene bu kararlılıkta olacak, biliyorum. Çünkü çooooook rahatladım ve artık neredeyse hiçbir şeyi atlamıyor ve unutmuyorum. Hayat düzeldi bir anda. Daha önceden aklım neredeymiş acaba? :)

Each year, I try to be more organized and this struggles me. But this year, I started from way back! I prepared financial statements from the beginning of December, I saved all of my business stuff on my phone calendar, as well as my new Filofax organiser (which I will show you later, a new post is coming up!). Manicure, pedicure appointments made ​​in advance, and even marked on my organiser! It will be stable all year, I know. I’m relieved like crazy and I know nothing bad can happen because I won’t forget shit anymore. My life is improved! Organising skills… Where have you been all my life? *wink

SAĞLIKLI BESLEN / EAT HEALTHIER
Her ne meslek yapıyor olursanız olun, en çok dikkat etmeniz gereken şey sağlığınız bence. Bunun başında da dengeli ve sağlıklı beslenmek geliyor. Bu sene özellikle yaz ayından sonra çokça sağlık problemi yaşadım. Gerek kişisel sebeplerden, gerek çok çalışmaktan deli gibi kilo verdim ve sağlığım bozuldu. Yeni yeni toparladım bünyemi diyebilirim. Artık yediklerime daha dikkat ediyor, sebze ve meyve eskiden ağzıma sürmezken, artık her gün mutlaka yemeye dikkat ediyorum. Sonuçta sağlıklı olmazsam, şu hayatta istediğim, hayal ettiğim hiçbir şeyi gerçekleştiremem. Aman diyeyim, siz de dikkat edin. Çok zor değil aslında bunu başarmak. Fast food u kesin, yeter :)

No matter what profession you do, you need to pay very close attention to your health, I think. This comes with balanced and healthy diet. I understood this better after I’ve had a lot of health problems especially in the summer months of 2012. Because of both personal reasons and work related stuff, I lost weight like crazy so my health was fucked up. I can say that I newly gathered my health. From now on, I’m paying more attention to my weight, I’m trying to eat fruit & vegetables every day. After all, if I’m not healthy, I can’t accomplish anything in this lifetime. Please make sure you take good care of yourself. Achieving a healthy eating habit is not very hard actually. Cut eating crap (like Fast food!!!!!) and you’re good to go :)

KENDİNİN EN İYİ VERSİYONU OL / BE THE BEST VERSION OF YOU
Bu sözü çok seviyorum… Kendinin en iyi versiyonu olmak… Ne kadar da doğru bir söz, değil mi? Şu hayatta hep bir şeyleri değişik yapmaya çalışıyoruz. Huylarımızı saklıyoruz, hislerimizi açığa çıkartmıyoruz, içimizdekileri söylemiyoruz, kafamızda ve kalbimizde olan bir çok şeyi gerçekleştiremiyoruz. Oysa bunların hepsini yapabilmek mümkün. Biz sadece diğer tarafa baktığımız için olmuyor. Ben 2013 yılında kendi içime döneceğim ve kalbimden geçenleri, aklımdan geçenleri gerçekleştirmek için, kendim olabilmek (ama tam anlamıyla ben olabilmekten bahsediyorum) için elimden geleni yapacağım. Bana kendimi iyi hissettiren insanlarla beraber olacağım. Mutlu olduğum işleri yapmaya devam edeceğim. Ve kimsenin beni değiştirmesine izin vermeyeceğim! ;)

I love this quote … To be the best version of yourself … How right, isn’t it? We always try to do things differently in this life. Hide our different habits, hide our feelings all the time, hide everything we have in our minds, and try to shut our hearts. You can change this. We just have to look at the other side. In 2013, I will always listen to my heart, I will always speak my mind, I will always try my best to be myself (I mean really really myself, the REAL me). I’ll be with people who make me feel good about myself. I will continue to do the work that makes me happy. And I will not let anyone change me! Ever! ;)

DAHA ÇOK FOTOĞRAF ÇEK / TAKE MORE PICTURES
Sanırım kendini gayet iyi açıklayan bir başlık bu. Bu sene elimden makineyi düşürmeyeceğim! Anılar biriktirmenin en güzel yanı değil mi zaten fotoğraf çekmek???

This is self explanatory. I will not stop taking pictures this year! I love collecting memories through photographs.

TEMİZLE, AYIKLA, ARIN / CLEAN UP, SORT OUT, SIMPLIFY
Kıyafet dolabımı, çalışma masamı, makyaj dolaplarımı ve cep telefonumu çoktaaaan düzenledim ve temizledim. Siz de yapmalısınız, harika hissettiriyor! 8 aydan uzun zamandır giymediğiniz her ne varsa, verin gitsin. İnanın bana, 8 aydır giymemişseniz, giymeyeceksinizdir. Çekmecelerinizi, dolaplarınızı düzenleyin. Atılacak tonlarca şey bulacaksınız. Makyaj çantanızı düzenleyin! Bu, bir kadın için olmazsa olmaz olmalı. Size ne kadar çok zaman kazandıracağına inanamayacaksınız. Ayrıca diğer makyaj malzemelerinizi, cilt temizleme ürünlerinizi vs. koyduğunuz dolapları, çekmeceleri ve çantaları da düzenleyin. Tarihi geçmiş her şeyi atın. Sevmediğiniz rujları, farları, kırık kalemleri, eski fırçaları, hepsini atın. Sadeleşin! Azaltın! Arının! Hayatınıza güzel şeylerin gelebilmesi için, önce onlara yer açmanız gerekiyor ;)

I already sorted out my clothing cabinet, my working table, my make up drawers and my cell phone. Fresh year, fresh start! Give away anything you haven’t worn for over 8 months. Trust me, you won’t wear them if you haven’t worn them in 8 months. Clean up your drawers, you will find shit tons of stuff that needs to be thrown out. Clean your make up bag! This is a must for a girl. It will save you so much time when you’re looking for something. Clean and tidy your make up, skin care drawers, cabinets. Throw away anything that’s pretty old or you don’t use anymore. Simplify! Simplify! Simplify! You’ll receive many beautiful things if you let go of the old stuff…

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

İşte bööööyle… Sizin yeni yılda yapmak istedikleriniz neler? :)
So this is my list…. How about yours? Let’s hear it! :)

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Categories:   Genel

Comments

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com