Pink Bubu

NYX Glitter Polish #1


Selam canlar!!!! Uzun zaman oldu, biliyorum. Yaz gelince devamlı gezmekten, bloga vakit ayıramıyorum. Kötü blogger!!!! Hemen kaldığımız yerden devam edelim o halde ;)
Yurtdışına giden bir arkadaşımdan NYX glitter ojelerden getirmesini rica etmiştim. Sağolsun beni kırmayıp, toplamış bir kaç renk. Ben hepsine bayıldım!!!! Bu hafta size hepsini göstereceğim. İlk renkle başlayalım…
İsim: NYX Dark Glitter
Numara: NPS217


Hello my dears!!!! It’s been a long time, I know. Summer always gets in the way since I travel a lot. Bad blogger!!!!! Let’s contiue from where we’ve left ;)
A friend of mine brought me new NYX glitter polishes. I adore them all! I will show you all of the colors this week. The first one is today!
Name: NYX Dark Glitter
Number: NPS217
Bu renk sezonun yeni moda rengi olacak, sonra demedi demeyin. Kopkoyu bir kırmızı (bordoya yakın) sevmeyen yoktur sanırım. Benim kırmızı renk ile hiç aram yoktur ama bunu görünce dayanamamış arkadaşım. Zaten iyi ki de almış, çünkü çok sevdim. Hemen içimdeki gotik ruh dışarı çıkıverdi ve siyah oje ile denedim. Harika oldu sanırım!!!! Siyah ojemi merak edenler için, Sally Hansen.

This color will be the new hit on the upcoming season. A very dark/shiny red (burgundy) is a girl’s favorite. I don’t like the color red that much but I’m glad my friend bought me this one, because it looks amazing on the fingernail. Especially with black! Hellooooo my secret gothic soul, I’ve missed you :) My black polish is from Sally Hansen.
Sürümü oldukça kolay. 2 kat yetiyor. Altına herhangi bir renk sürebilirsiniz. Fırçası da müthiş. Kuruması da uzun sürmüyor. Benden tam puan aldı bu oje… Yurtdışında 2 dolarmış şişesi. İçinde 15ml oje var. Rahaaaaat rahat yeter senelerce kullanmaya :)
Siz de beğendiniz mi????


The application is very easy. 2 coats is enough. You may apply another color underneath to make it pop. The brush is very easy to use. Drying doesn’t take too long. It gets a full score from me!!!! The bottle is 2 dollars and contains 0.52oz/15ml product in it. You can use it forever!!!!
Do you like it?????

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Categories:   Manikür / Manicure, Oje / Nail Polish

Comments

  • Posted: 26 Ağustos 2012 13:22

    Didem

    Çok güzel olmuş canım
  • Posted: 29 Ağustos 2012 23:18

    NYX Glitter Polish #2

    [...] friend bought me some glitter polish from NYX. I started reviewing them. For the first post, click HERE. Here’s the second one… Name: NYX Glitter Polish – Pink Glitter Number: NPS216 [...]

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com