Pink Bubu

Sağlıklı Bir Cilde Giden 7 Yol…


If you’re religiously slathering on expensive creams and lotions, but pounding a Big Mac and large fries at 3 a.m., your skin will suffer. We often forget that our skin is the largest organ in our body, and thus, is affected by our diet, stress levels, and even our exercise routines.
So, to make sure you’re doing everything you can to keep your skin looking healthy and supple, check out these holistic skin care tips.Eğer tüm paranızı pahalı cilt kremlerine ve toniklerine harcıyor; ama buna rağmen gecenin 3’ünde Big Mac ve patates kızartmalarını hiç utanmadan (!) mideye indiriyorsanız, özellikle cildiniz size çok kızacaktır. Cildimizin, vücudumuzdaki en büyük organ olduğunu çoğu zaman unutuyoruz. Yediklerimizden, stresten ve spor rutinimizden bile etkilenebileceğini hatırlamıyoruz.
Bu yüzden, cildinizi olabildiğince sağlıklı ve güzel gösterebilmek için, yazacağım önerileri dikkate almalısınız.1. BE SUN SMART
With skin cancer comprising nearly half of all cancer cases in the US, our sun-worshipping days are long gone. Now that doesn’t mean we expect you to stay indoors forever or dress like a beekeeper during summer. Rather, make sure your sunscreen has broad-spectrum UVA and UVB protection, and reapply your sunscreen at least every two hours. Also, no sunscreen can truly be “waterproof,” so always reapply after a dip in the pool. It’s also important to stay in the shade during the hours the sun is most intense, from 11 a.m. to 2 p.m.

1. GÜNEŞTEN KORUNUN
Günümüzde cilt kanseri vakalarının tavan yapmış olmasından dolayı, artık güneşe tapınma zamanlarımız sona ermiş bulunmakta. Bu tabii ki sonsuza kadar evin içinde kalmanız, dışarıyı kendinize yasaklamanız veya yaz-kış paltolarla gezmeniz anlamına gelmiyor. Yalnızca, artık güneş koruyucu kremini her an sürmeniz gerektiğine işaret ediyor. Özellikle UVA ve UVB korumalarını birarada bulunduran kremleri tercih etmeli ve her 2 saatte bir yeniden sürmelisiniz. Özellikle havuza/denize girip çıktıktan sonra, yeniden sürmeyi ihmal etmemelisiniz. Bir de öğle sıcaklarında (11 – 2 arası) güneşten kaçınmalı, mümkünse gölgede kalmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.2. STAY MOISTURIZED
While nobody likes dry patches, dry skin can actually cause more severe skin concerns, like wrinkles. That’s right, dry skin tends to be thinner than oily skin because it has less sebum glands, which plump skin up. Thin skin is then more susceptible to folding, which leads to premature fine lines and wrinkles, says dermatologist Jessica Wu, MD, author of “Feed Your Face.” So make sure you keep your skin hydrated by moisturizing right after you shower, when your skin is still damp. That way, your lotion can lock in the moisture.

2. NEMLENDİRMEYİ UNUTMAYIN
Kimse kuru ve pul pul dökülen bir cildi sevmez. Kuru cilt, kırışıklıkların oluşumuna yardımcı olan kötü bir durumdur. Evet, kuru cilt yağlı cilde göre daha incedir çünkü cildin kat kat olmasını sağlayan sebumdan daha az salgılar. Bu tarz bir cilt katlanmaya daha müsaittir ve bu yüzden de erken yaşta kırışabilir. Bu sebeple, havalar çok sıcak da olsa, duştan çıkar çıkmaz nemlendiricinizi sürmeyi ihmal etmeyin. Hem bu sayede, nemlendirici cilde daha iyi hapsolmuş olur.4. EXFOLIATE
If you think exfoliating is an unnecessary step made up by skin care manufacturers, think again. Exfoliating is key to having supple, smooth skin by preventing dirt and oil from clogging up your pores. “Whether you choose a mechanical exfoliation with a rotating brush or a chemical exfoliation with an alpha-hydroxy wash, removing dead cells from the surface of your skin will help keep your skin glowing,” says Joshua Zeichner, MD, director of cosmetic and clinical research at Mount Sinai in New York City.

4. PEELING YAPIN
Eğer peelingin cilt uzmanları para kazansın diye uydurulmuş bir durum olduğunu düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz. Cildinize peeling yapmak sağlıklı, yumuşacık ve parlak bir cilde kavuşmanın en önemli yollarından biri. Tüm kirlerden kurtulup, gözeneklerinizi açmak için birebir. New York Mount Sinai’deki cilt profesörü Joshua Zeichner der ki: ”İster döner başlıklı, evde kullanabileceğiniz bir fırçayla, ister alpha-hidroksil yıkamalar ve kimyasal peelinglerle olsun, cildinizdeki ölü deriden arınmak, onun daha parlak, ışıl ışıl ve sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır.”5. GO TO A PROFESSIONAL
Jennifer Aniston attributes her flawlessly youthful skin to her monthly $450 Red Carpet Facial at the Tracie Martyn Spa. Don’t have the cash? Neither do we. But that doesn’t mean there aren’t more affordable spa treatments that you should opt for. So what professionals should be in your “skin care posse”? Definitely a dermatologist, both to help with any skin issues and to check for skin cancer. When you can, you should also try to see a massage therapist (lymphatic massage can help skin’s appearance as well), or get body treatments, like scrubs. Another option is to visit a sauna on a regular basis, to sweat out the toxins in your body, which also affect your skin.

5. PROFESYONEL BAKIM YAPTIRIN
Jennifer Aniston’un müthiş cildine hayran olmayan yoktur. Bu güzel cildin sırrı her ay 450$ lık Spa Bakımı olduğunu öğrendik. Paranız mı yok? Ne tesadüf, benim de :) Ama bu demek değil ki bu tarz bakımlara ulaşamayacaksınız. Spa salonlarındaki bakımların benzerlerini, kendi evinizde yapabilir ve aynı ışıltıyı siz de kazanabilirsiniz. Ayrıca vakit ve bütçe buldukça, bir cildiyeciyi ziyaret etmeli ve yıllık (mümkünse aylık) kontrolden geçmelisiniz. Bu şekilde olası sorunları önceden farkederek, ona göre tedavi alabilirsiniz. Evde kendi saunanızı yapabilir, banyo tuzları ve özel kokulu peelinglerle kendinizi şımartabilirsiniz. Bir iki mum yakıp, kitabınızı açın ve evde spanın keyfini çıkartın!6. EXERCISE
Exercising more for fewer wrinkles? We know, it sounds like a wacky gym advertisement but working out to better your skin is actually true.
Stretches that require your head to go below your waist will cause your “blood to rush toward your head,” which improves circulation. With improved circulation comes “greater delivery of oxygen and nutrients to the skin.” Healthy skin cells will help boost collagen production, which will in turn keep your face looking plumper and less wrinkled. Regular exercise also “stimulates lymphatic drainage, which rids the body of waste products.” Getting rid of waste keeps skin all over your body clear and glowing. You also breathe more when exercising, which helps blood flow more rapidly through your body.

6. SPOR YAPIN
Daha az kırışık için spor yapmak mı? Evet farkındayım, size spor yaptırabilmek için palavra atıyormuşum gibi gelebilir ama inanın bana, bu öğüt doğru. Başınızı belinizden aşağı indirerek yapabildiğiniz her egzersiz, kanın başınıza doğru pompalanmasını sağlar. Bu sayede yüzünüze bolca oksijen ve besin gider. Cildinizin canlı kalması için besin ve oksijen gerektiğine göre, düzenli egzersiz, tüm vücudunuza iyi geleceği gibi, cildinizi de yenileyecek ve ışıl ışıl, sağlıklı ve kırışıktan uzak görünmesine yardımcı olacaktır. Düzenli egzersiz ayrıca yağ dengenizi düzenleyerek, vücudunuzda gereksiz besinlerin oluşmasını ve tutulmasını engeller. Tüm vücudunuz dingin ve sağlıklı kalır. Egzersiz yapmak size daha çok ve iyi nefes aldıracağı için, vücudunuza bolllll oksijen girecek ve kan akışınız iyice hızlanacaktır. E daha ne olsun? :)7. GET A GLOW
OK, so we know that baking in the sun is a one-way express train to Cancerville, but that doesn’t mean we have to be pale and pasty. Let’s face it: Most of us look better with a tan. The solution: Self-tanners. With the improvement of self-tanner formulas, getting a realistic faux-glow is super easy. Let’s see how it goes:
Step 1: Exfoliate to remove your top layer of dead skin cells.
Step 2: Shave or wax the areas that you want to apply your self-tanner, so that you can have a smooth application.
Step 3: Skip moisturizer on the day you plan to apply self-tanner, as it can act as barrier between the tanning ingredients and your skin.
Step 4: For the most natural-looking tan, choose a product that’s only one or two shades darker than your natural skin hue.
Step 5: Carefully apply your tanner, using less products on drier areas of skin like knees and elbows. Thoroughly wash your hands when you’re done to avoid bronzed palms.

7. BRONZ OLMAYI DENEYİN
Taaaaamam, biliyorum… Güneşin altında kızarmaya çalışmak, kanseri koynunuza almaktan farksız ama bu beyaz peynir gibi olacağınız ve soluk görüneceğiniz anlamına da gelmemeli. Kabul edelim ki, hepimiz biraz bronz olduğumuzda daha iyi görünüyoruz. Çözüm mü? Self-tanner. Bu ürünlerin içeriğinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi bizim yararımıza oldu, çünkü artık kendi kendine bronzlaşmak (yalandan da olsa) çok kolay ve sağlıklı. Bakın nasıl yapacaksınız:
1. Adım – Tüm vücudunuza peeling yapın ki bütün ölü deriler, pütürler gitsin. Cilt yumuşasın.
2. Adım – Tannerı süreceğiniz alanda (ihtiyaç varsa) tenizlik yapın. Jilet, ağda, artık hangisi işinize geliyorsa.
3. Adım – Tanner süreceğiniz bölgeye herhangi bir nemlendirici sürmeyin. Tam olarak bronz rengi almanızı engelleyebilir.
4. Adım – En doğal görünümlü bronzluk için, kendi silt tonunuzdan 1 veya 2 ton daha koyu bir renk seçin.
5. Adım – Vücudunuza ürünü uygulayın. Diz ve dirsekler gibi cildin daha kuru olan yerlerine daha az ürün uygulayın. İşiniz bitince ellerinizi iyice yıkamayı unutmayın ki bronzlaşmış ve leke leke ellerle gezmeyin :)

DON’T FORGET TO AVOID JUNK FOOD AND EAT HEALTHY!!!!!

ABUR CUBURLARI KESİP, SAĞLIKLI BESLENMEYE DE ÖZEN GÖSTERİN!!!!!

Cheers………

Categories:   Cilt Bakım / Skincare

Comments

 • Posted: 26 Haziran 2012 22:04

  ceren

  heheheheee Begüm'ümmm kuzuuuummm bu önerilerin şu yaz mevsiminde ilaç gibi geldi... sen cansın can özlemişim ama ben seni yaaa... bu ara ancak spor yapabiliyordum... ve diğer önerileri de dikkate almaya başlayacağım sayende... sen bitanesin bitaneee... ay gel kız öpecem seni... :* :* :* :* muckkkkkk muckkkkk! :D :D
  • Posted: 28 Haziran 2012 18:43

   Begüm Günceler

   Vefalım benim, seviyorum seni :) Hoşbuldum... Daha süper yazılar geliyor, yolda.. Sık dişiniiiii :) Mucucucucucucuk!
 • Posted: 27 Haziran 2012 07:50

  yerdenuzak

  Hoşgeldin Begüm, her gün acaba ne yazdı diye emrakla açıyorum sayfanı, yine tam döndüm diyorsun, tam zamanında soracaklarıma cevap verdin, yine, teşekkürler paylaşım için♥
  • Posted: 28 Haziran 2012 18:42

   Begüm Günceler

   Hoşbulduk bebeğim :) Yeni yazılarım yolda hep... Anca toparladım totoyu. Daha iyi olacak her şey kısmetse. Öptüm seni! <3
 • Posted: 30 Haziran 2012 06:32

  ceren

  oyy senin "vefalım" diyen yüreğine diline kurban olmayım da ne yapayım bebemmm :) :) :) sadece yazı değil video da bekliyoruz senden ilk videonda benden bahsedip bi de öpücük yollarsın o zaman cerenin uçar mutluluktan... muaaaaaaaaahhhhhhhhhhh :) :) bi de öbür yanaktan muaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhh :* :*
  • Posted: 01 Temmuz 2012 21:15

   Begüm Günceler

   O zaman ilk videom sana ithaf olsun :) Adını da söylerim, öpücüğümü de atarım... Bekle, yapacağım yarın öbür gün bir tane :) Hihihihihihi.... Mucuk!!!!!
 • Posted: 04 Temmuz 2012 15:42

  ceren

  bekliyorum öyleyse begüm'üm öperim kocccccccamaaaaaannnn...
 • Posted: 22 Mayıs 2013 19:52

  melisamelis07

  ben resimdeki o güzelim ayakları kıskandım burda kimlerinse mankenlerin ayakları gibi maşallah

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com