mutlu

♥♥♥ Happy Thursday ♥♥♥


By colorful-child .

It’s been a long time since I’ve done a Happy Thursday post. Sorry, it’s my bad. I’ll make up for it.
Here’s what made me happy/smile lately:

♥ I’m going to perform next Thursday! My voice teacher is organizing this event and she wanted me to be a guest artist. I will be singin 3 musical theatre songs. Yay! (I promise to record them AND post them here. Pinky promise!)
♥ I’m also the makeup artist for Notre Dame de Paris! This is a show which one of my friend’s directing. She wanted me to help and I was like “Why not?”… I’ll post more pictures once we start the makeup rehearsal. (which is TOMORROW by the way! LOL)
♥ I am now, the approved voice for Turkish “Fisher Price” toys! Woot woot! I will be singing their songs so every time a kid presses a button on a toy, he/she will hear ME sing in it! I will also be doing the advertisements for TV. How awesome is that?!
♥ Harun… just for being.
♥ My mom… cause she’s so darn cute and funny! Love her!
♥ My new “Acting For Singers” books. One is called “Acting The Song” and the other one is “Acting For Singers”. Oh my God! They’re SO good that I want to read them over and over and over again until my eyes pop out. If you’re into singing on stage and you want to advance your acting (while singing), you should check these 2 books out! Click HERE and HERE for prices and reviews.
♥ Drinking lots and lots of water. It’s goo for you, come on now.
♥ B-fit dancemix classes! They’re the BEST workout I’ve done in a looooong time. I love my teacher too, she’s great!
♥ Reading self-improvement blogs and feeling peaceful. I really recommend THIS ONE and THIS ONE aaaand definitely THIS ONE.

Cheers,
B.


By annihilationX .

Mutlu Perşembe yazısı yazmayalı uzun zaman oldu. Üzgünüm, benim hatam. Bir anda işler yoğunlaştı, nereye koşacağımı şaşırdım. Telafi edeceğim söz! Bakalım beni bu aralar neler mutlu etmiş:

♥ Sonunda sahneye çıkıyorum! Konservatuvardaki şan hocam öğrencileri için bir konser düzenliyor. Ben de Konuk Sanatçı olarak sahneye çıkacağım. 3 adet müzikal tiyatro parçası söyleyeceğim. İzlemek isteyen olursa, 12 Mayıs Perşembe günü saat 20:00’de, CKM’de. (Caddebostan Kültür Merkezi)
♥ Ayrıca Notre Dame’ın Kamburu müzikalinin makyajlarını yapıyorum. Yine konservatuvardan sınıf arkadaşımın sahnelediği oyun için makyajlara yardım etmemi istedi. Ben de “Neden olmasın?” dedim. Yarın makyaj provası yapacağız. Fotoğraf çekebilirsem o hengamede, koyarım.
♥ Artık “Fisher Price” oyuncaklarının Türkçe versiyonlarının onaylı sesiyim! Vuhuuuuuu! Oyuncaklardaki düğmelere bastığınızda, benim sesim olacak. Reklamlarını da ben konuşacağım. Bundan alası Şam’a kayısı! Hihihihih…
♥ Harun… yalnızca varolması bile gülümseme sebebi.
♥ Annem… çünkü çok komik ve çok şeker!!!! Seviyorum.
♥ Yeni “Acting for singers” kitaplarım. Yani Şarkı Oyunculuğu. Şarkı söylemek zordur zor olmasına. Ama o şarkıda söylediklerini oynamak en zorudur. İşte bu aldığım 2 yeni kitap, bunun sırlarını açıklıyor. Kitaplar İngilizce ama çok çok çok yararlı. Sahne ile uğraşan ya da oyunculuğunu geliştirmek isteyen veya sadece merak edenler için BURADAN ve BURADAN bilgi alabilir veya satın alabilirsiniz.
♥ Bolca su içmek. Vücudum zinde kalıyor. Azcık limon da sıktım mı, demeyin keyfime!
♥ B-fit dancemix dersi! Çok çok zevkliiiiii! Ayrıca dünyanın en müthiş hocası giriyor. Hem dans, hem eğlence, hem deliler gibi cardio ve kilo yakımı. Ohoooo, hayatta bırakmam!
♥ Kişisel gelişim blogları okumak. Bana çok yardımcı oluyorlar. Maalesef ingilizce olanları okuyorum. Dil sorunu olmayanlar için ŞUNU, BUNU ve BUNU tavsiye ediyorum.

Sevgiler,
Begüm.


♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Happy Thursday !!Hello ladies! I know it’s Friday, but I forgot to publish this post yesterday! What a fool I am! Anyways, today is our lovely ”Happy Thursday” list day! What made you smile today? Here’s my list:

♥ Gala’s LIST (of course).
Blogger’s Base !!! I just discovered this cafe. You should check it out if you ever come to Istanbul.
♥ My boyfriend’s lovely smile.
♥ Singing 8 songs for a Disney Live Show! (There will be 8 more tomorrow! Woot woot!)
♥ My new best friend Twitter .
Katy Perry – Firework . This song is my new Wake Up Song! I start the day crazy energetic with this song.
♥ Nesquick Cornflakes!!! I can’t live without it. (I hope it’s healthy enough)
♥ Finally putting my life back on track.

Hope it was a great day for you too!
Cheers,
B.Selam tatlılar! Bu postu dün yayımlamam gerekiyordu ama tamamen unuttum! Olsun, şimdi yayımlamış olurum ben de. İşte Mutle Perşembe listem! Sizin listeniz de var mı? Paylaşsanıza :)

♥ Gala’nın LİSTE si tabii ki :)
Blogger’s Base isimli müthiş cafe! Yeri Galata’da. Tam bizim gibi bloggercılara özel, cici mi cici bir mekan. Mutlaka ziyaret etmelisiniz! Belki karşılaşırız bile :)
♥ Sevgilimin müthiş gülümsemesi.
♥ Disney Live Show için tam 8 şarkı söylemek! (Bugün de 8 tane var sırada. Yihuuuuu!)
♥ Yeni en yakın arkadaşım Twitter .
♥ Nesquick mısır gevreği! Allahım, resmen bunu yemeden başlayamıyorum güne! (Umarım yeteri kadar sağlıklıdır.)
♥ Ve sonunda hayatımın bir düzene girmesi.

Umarım sizin için de muhteşem bir gün olmuştur!
Sevgiler,
Begüm.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Happy Thursday!!Happy Thursday everyone!!! I know I made the name of these series ”Things Which Made Me Smile Today”, but I thought it was waaaay too long for a name! Sooooo, from now on it’s going to be HAPPY THURSDAY! What’s your ”Happy Thursday” list?

Türkçe: Mutlu Perşembeler millet!! Bu serinin adını ”Beni Gülümseten Şeyler” yapmıştım ama çok uzun olduğuna karar verdim. Bundan böyle ismi MUTLU PERŞEMBE olacak! Sizi gülümseten şeyler ne oldu bugün?


♥ You can feed the poor, give healtcare for needy animals, buy books for poor people, help rainforests survive and help cure breast cancer! How cool is that? Click the buttons everyday to help! It’s FREE!!! Click here —-> The Hunger Site
♥ Açları doyurabilir, evsiz hayvanlara yardım edebilir, fakirlere kitap alabilir, yağmur ormanlarını kurtarabilir ve göğüs kanserini yenmede yardımcı rol oynayabilirsiniz! Kulağa müthiş geliyor değil mi? Hem de hepsi BEDAVA! Sadece sitedeki düğmelere günde bir kere basmanız yeterli. Bence favorilere eklemeli ve her gün yapmalısınız: The Hunger Site


♥ Lemon-water ! OMG I can’t believe I haven’t figured this out way before. What a fool I am! First of all, it’s unbelievably healthy. Second, it protects you from getting a cold. EVER! I started drinking lemon-water a week ago and I can already feel the difference! If you want to learn more about it, click HERE.
♥ Limonlu su! Aman Tanrım, bunu ben nasıl daha önce keşfedememişim? İnanamıyorum. O kadar muhteşem bir şey ki. İçmeye başlayalı bir hafta oldu ve değişimleri şimdiden hissedebiliyorum. Öncelikle müthiş sağlıklı bir içecek. Ne soda, ne kola ne de başka bir şey. Limonlu su gibisi yok! Cildinizi güzelleştiriyor, metabolizmanızı hızlandırıyor, doğal detoks yapıyor, bağırsakları çalıştırıyor, nezle-grip gibi hastalıklar yanınızdan bile geçmiyor! Mutlaka ama mutlaka denemelisiniz. Daha fazla bilgi almak için BURAYA tıklayın.


♥ Baby Holga camera! I love everything about it :) It also has a necklace so that you can carry it around your neck. It also looks soooo cool! I bought it for $10 at ebay. You may find some pictures taken with this camera: HERE . (This website is basically why I bought this tiny camera!) (p.s. thank you GALA for introducing me to this wonderful item! Love you dear…)
♥ Bebek Holga fotoğraf makinesi. Holga makineler çok enteresan aletler. Bir de bunun bebek olanı ve rengarenk modelleri olunca, dayanamadım, alıverdim ebay’den. 10 dolara mal oldu. Bence bedava! Bu makineyle çekilen fotoğraflardan örnek isterseniz BURAYA tıklayın. (Fotoğrafları görünce, siz de benim gibi hemen sahip olmak isteyeceksiniz. Bu arada GALA‘ya teşekkür ederim makineyi bana tanıttığı için.)


♥ A very cool Turkish song, I’m sure you’ll find it interesting. I listen to it a lot lately…
♥ Normalde pop fazla dinlemem ama bu şarkıyı çok çok çok sevdim. Gülümsedim…

♥ Watching TV shows with my mom. Laughing our eyes off :)
♥ Anneciğimle dizi izlemek. Gülmekten yerlere kapaklanmak :)

♥ %70 sale on Asos !!!! Check it out HERE .
♥ Asos’ta %70 indirim !!!!!! Sakın kaçırmayın, BURAYA tıklayın .

♥ Writing 2 blog posts a day! Woot woot! I’m getting good at this.
♥ Günde 2 tane blog yazısı yazmayı başarmak! Yihuuuu! Bu işte iyileşmeye başladım.

♥ This is only local, sorry people :/
♥ Telkin mp3’leri dinlemek. Çok enteresan bir şekilde işe yarıyor. Sadece doğa sesleri dinliyorsunuz ve sevmediğiniz özellikleriniz yok oluyor, egonuz güçleniyor, kendine güveniniz artıyor, mutlu oluyorsunuz, depresyondaysanız çıkıyorsunuz vs. İlk başta inanmamıştım ama dinledikçe gördüğüm değişimlerden sonra, inanmamak pek mümkün değil. BURAYA tıklayın ve sizin de hayatınız değişsin!!!!


Love you all!
Cheers,
B.
Sizi seviyorum!
Sevgiler,
Begüm.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Things which made me smile today :)Gala Darling (click HERE for her blog). She’s so amazing! Reading her blog ALWAYS brightenes up my day.

Going to gym in the morning! What an incredible way to start the day!

☼ Finally getting my car fixed and being able to drive EVERYWHERE I WANT! (traffic sux but it’s a positive post! so i’m not gonna go there…)

☼ New lipstick from M.A.C. Can’t remember the number now… But it’s a shimmery coffee color. Lovely

☼ Window shopping!

☼ Getting a FREE manicure! (How amazing is that? Am I lucky or what?)

☼ My family. Every single one of them. I’m so lucky to have them. I love them to death…

☼ Having a NEW purpose in life (which I promise I will explain later in details).

That’s all I can think of for my list. What’s your list look like? Comment below, share the LOVE!

Cheers,

B.

Türkçe:

Artık her Perşembe, ”Bugün Beni Gülümseten Şeyler” listesi yazısı günü. Haydi başlayalım!

☼ Gala Darling (okumak için BURAYA tıklayın). İnanılmaz bir kadın! Blogunu okurken günüm şenleniyor. İngilizce biliyorsanız, mutlaka ama mutlaka okumanızı öneriyorum. Hem de her gün! ♥

☼ Sabah uyanıp spora gitmek! Kahvaltıdan sonra tabii ki. Güne başlamak için harika bir yol! Bunu her sabah yapacağım.

☼ Sonunda arabamın tamir edilmesi ve bana ulaşması. Ve tabii ki istediğim her yere ARABAMLA gitmek! (Korkunç minibüs, otobüs, taksi ve trafik saçmalıklarını çekmek zorunda kalmamak. Ama bu pozitif bir yazı, ondan susuyorum.)

☼ M.A.C. den aldığım yeni ruj. Numarasını hatırlayamıyorum şimdi… ama sedefli bir kahve tonunda. Çok cici.

☼ BEDAVA manikür yaptırmak! (Ne harika değil mi? Sanırım çok şanslıyım.)

☼ Canım ailem. Ayrı ayrı her biri. Onlara sahip olduğum için çok şanslıyım. Hepsini çok seviyorum! ♥

☼ Hayattaki amaçlarıma YENİ ve büyük bir tane eklemek (ki çok yakında bundan da bahsedeceğim, söz!).

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Bugün sizi gülümseten şeyler neydi? Yorumlarda paylaşmak ister misiniz? İstersiniz istersinizzzz :)

Sevgiler,

B.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter