Pink Bubu

MAC Reel Sexy


This collection has lots of colors and very appropriate for spring/summer. I only wanted to try 2 lipsticks from this collection and I only bought them! Hooray for my inner dicipline :) I didn’t want the rest of the products because I have very similar ones… I bought Heroine & Pink Popcorn lipsticks.

Bu koleksiyonun renkleri tam bahar ve yaz havasına uygun. Bu seriden yalnızca 2 adet ruj almak istiyordum, dükkana girip sadece o 2 ruju alıp çıktım. Oto kontrolüme öpücükler buradan :) Diğer ürünleri istemedim çünkü çok benzerleri var zaten… Aldığım rujlar: Heroine ve Pink Popcorn.

This lipstick is not very matte, it is a lovely sheer and sparkle lipstick. I adore the pink color. I was waiting for this lipstick as soon as I saw it online. You can build up the lipstick to create more color. I don’t know about the permanence of it yet because I haven’t worn it all day long, but I’m sure it’s just like other MAC lipsticks, very good quality with a long-lasting effect. Love it!!!!!

Bu ruj çok mat değil, sedefli pembe bir ruj. Pembesine bayıldım! Nette bu seriyi gördüğüm andan beri bu ruju bekliyordum. İyi ki almışım, çok çok memnunum. Kat kat sürerek rengi daha da gösterişli yapabiliyorsunuz. Tek kat sürdüğünüzde de çok hafif bir pembelik veriyor. Ben dudaklarıma 3-4 kat sürdüm, istediğim rengi o zaman verdi. Kalıcılığı ile ilgili yorum yapamıyorum çünkü yeni aldım ruju ve bütün gün süremedim; ama eminim diğer MAC rujları gibi çok kalıcıdır. Ba-yıl-dım-!This lipstick has an amazing color!!!!! I want to wear it all the time! It is the best purple/plum lipstick EVER! It has great quality and very permanent. When I tried to remove it from my lips, it took me forever to take it off. It will go along perfect with a grey smokey eye makeup and natural blush. Love love love it!

Bu ruj müthiş bir renkte!!! Bayıldım bunun rengine. Mürdüm/mor rengi bir ruj arıyorsanız, bu ruj tam sizlik! Kalitesi muhteşem, kalıcılığı şahane. Ruju dudağımdan çıkartmaya çalıştığımda kan ter içerisinde kaldım. Baya zor çıktı anlayacağınız :) Bu ruj gri bir smokey makyajı ve doğal bir allıkla çok yakışacaktır. Bayıldııııımmmmmm!

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Categories:   MAC, Makyaj / Makeup

Comments

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com