Pink Bubu

Hair MaskHello lovelies! Some of you may already know, I fried my hair :( It’s been almost 6 months now and it’s still in a very bad condition. It’s my fault. I should’ve taken a better care of it. But I’m too late! I started to search for the best hair mask. I’ve tried a lot and found the perfect one! It works wonders on my hair and it makes it really soft! (Compared to my disgusting fried piece of crap pretending to be hair.) I wanted to share it with you. This is a recipe by celebrity artist Chris McMillan who is also the hair stylist for Jennifer Anniston! Here’s the dream recipe:

Step 1: Mix in a bowl 2 tablespoons each of rinse-out conditioner, a leave-in conditioner, a deep conditioner and a hair mask.
Step 2: Comb the mixture through clean, damp hair making sure to focus most of the product on mid-shaft down to the ends.
Step 3: Wet 2 large towels, wring them out and heat one in a microwave for 1-2 minutes (depending on how hot your microwave gets the towel, you want it tolerable to touch, but steamy warm).
Step 4: Wrap hair up in the hot towel while you heat second towel in microwave.
Step 5: Alternate wrapping hair in towels about 2-3 times.

This ultra-deep conditioner should be repeated once a week.

I hope you like it! Please give this a try if you have very damaged or fried hair like mine. You will see the results very soon!
Love you all!
Cheers,
B.


♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥


Selam tatlılar! Bazılarınız belki biliyordur, ben saçlarımı yaktım :( Neredeyse 6 aydır bu şekilde ve bir türlü düzeltemiyorum. Gerçi bu tamamen benim suçum. Daha iyi bakmalıydım. Neyse, yine de geç değil! Bir sürü saç maskesi aradım, tonla ürün denedim saçlarımda. Ve sonunda en en en çok işe yarayanı buldum! Öyle müthiş işe yarıyor ki, bir ay geçmesine rağmen saçlarımda acaip bir değişim var! Sizlerle paylaşmak istedim bu saç maskesini. Maskenin yaratıcısı Chris McMillan… Jennifer Anniston’ın müthiş saçlarının kuaförü olur kendisi! İşte tarif:

1. Adım: 2 yemek kaşığı durulanan saç kremi, durulanmayan saç kremi, çok yoğun saç kremi (deep conditioner diye yazar kutularında) ve herhangi bir saç maskesini bir kaba koyun ve iyice karıştırın. Her üründen 2 yemek kaşığı koymanız gerekiyor.
2. Adım: Yıkanmış, temiz ve nemli saçlara bu karışımı yedirin. Genelde kulak hizasından, uçlara doğru sürün. Tarakla iyice yedirin, her yere yayın.
3. Adım: Saçları streç film ile kaplayın. Sıkı sıkı sarın. (Bu benim eklediğim bir madde. Yapmayabilirsiniz ama bu şekilde daha iyi işe yarıyor.)
4. Adım: 2 büyük havluyu ıslatın, fazla suyu sıkın ve bir tanesini mikrodalgada 1-2 dakika ısıtın. (Mikrodalganızın gücüne göre bu süre değişebilir. Dokunabileceğiniz kadar sıcak olmalı ama ılık olmamalı.)
5. Adım: Sıcak havluyu saçlarınıza sarın ve bu sırada diğer havluyu mikrodalgada ısıtın.
6. Adım: Havlu sarma işlemini 2-3 kere tekrarlayın.
7. Adım: Yıkayıp çıkın :)

Bu ultra-müthiş maske haftada bir tekrarlanmalıdır.

İşte böyle! Biraz zahmetli gibi geliyor ilk başta ama emin olun, saçlarınız size teşekkür edecek! Sonuçları hemen farkedeceksiniz.
Hepinizi seviyorum!
Kolay gelsin,
Begüm.


♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Categories:   Saç Bakımı / Hair Care

Comments

 • Posted: 14 Ocak 2012 22:44

  cslollipop

  elektriklenmeyi de giderir mi acaba, ne çirkin saçlarım var ya =(
  • Posted: 14 Ocak 2012 22:55

   Begüm Günceler

   Eğer yıpranmışlıktan ve çok fazla işlem görmekten oluşan bir elektriklenme varsa, mutlaka azaltacaktır. Saçlarına nem veren bir uygulama bu. Çünkü kuaför işlemleri (boya, fön, maşa vs.) saçtaki nemi götürüyor. Yanan veya yıpranan saç da elastikliğini kaybediyor ve daha da çok elektrikleniyor. Saman gibi oluyor. Eğer böyle bir durumun varsa, denemelisin. Ama eğer yıpranma seviyen bu kadar değilse, elektriklenme önleyici ürünler kullanman sana daha faydalı olacaktır canım. Kolay gelsin <3
 • Posted: 14 Ocak 2012 23:00

  bütü

  harika bir tarif! muhakkak denemeliyim !!! :) çok teşekkürler bu güzel bilgi için:)
  • Posted: 16 Ocak 2012 20:44

   Begüm Günceler

   Ben çok çok memnun kaldım canım. Umarım sen de kalırsın :) Sevgiler!!
 • Posted: 19 Ocak 2012 11:55

  oozey

  ben de denemek istedim ama şu an evde pantene durulanmayan (7/24 mü ne?) gliss durulanan kremler var, saç maskesi olarak watsons un biralısını kullanırım diye düşündüm ama çok yoğun kremi bilemedim, evdekilere baktım hiç birinin üstünde de yazmıyor, bana ne önerebilirsin bubu?
  • Posted: 20 Ocak 2012 06:12

   Begüm Günceler

   Saçların aşırı derecede yanmışsa ve yıpranmışsa, hepsini karıştır derim :)))) Ama o kadar da kötü değilse, sadece gliss krem + saç maskesini karıştırman yeterli olur. Yalnız üç ürün birden kullanacaksan 7/24 olmaz, o saçta bırakılan bakım kremi değil, şekillendirici krem. Watsons'a gir, durulanmayan krem sor. O zaman daha iyi olur. Yani Gliss krem + yeni alacağın durulanmayan krem + watsons saç maskesini karıştırdın mı, bu iş tamamdır. Sevgiler <3
 • Posted: 22 Ocak 2012 08:11

  tuba

  denemeye deger aslinda :))) yorumlarimi yazarim bir hafta sonra

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com