bugün ne giydim

First BLONDE outfit shoot !So finally I made a tiny photo shoot of my outfit… Why is it different than any others? BECAUSE I’M BLONDE!!!! :) Still trying to get used to it. Also, I finally got my new skirt from ASOS. Did you know that their shiiping is FREE for ALL OVER THE WORLD??? This is a very special gift from them only on Christmas, so don’t miss it !

p.s. Sorry for the lack of make-up on my face. It’s not that I don’t give a sh*t, I have a major break out lately, so my dermatologist told me not to wear any face make-up for a while. Poor me :/

Cheers, B.

Sonunda kıyafetimi çekebildim (uzun bir aradan sonra). Diğerlerinden farkı, HALA SARIŞIN OLMAM!!! Alışamadım bir türlü ama mutsuz da değilim. Aynaya baktığımda değişik geliyor, o kadar :) Bu arada sonunda ASOS’tan aldığım yeni eteğim elime ulaştı! Müthiş hızlılar! ASOS’un yılbaşı boyunca tüm ülkelere BEDAVA kargo sağladığını biliyor muydunuz? Bence kaçırmayın, çok güzel şeyler var!

not: Yüzümdeki az makyajdan ve karmaşadan dolayı özür dilerim. Yüzümde anlamsızca çıkan birkaç sivilceden ötürü, birkaç gün makyaj yapmam yasaklandı. Zavallı ben :/

Sevgiler, B.

Sweater / Kazak : Mango

Skirt / Etek : Asos

Shoes / Ayakkabı : Vintage

Necklaces / Kolyeler : Mom’s – Anneciğimin


Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Eymir Lake & Panora Shopping Mall

Today we went to a lake called Eymir. It’s located in Ankara and has an amazing landscape. We took tons of pictures. I hope you don’t get bored :)

After the lake journey, we went to a super shopping mall called ‘Panora’. It’s interior design is REALLY cool and it has all of the stores I’m in love with. Sadly, I couldn’t buy anything because I promised myself to hold the ‘shopping maniac-ness’ for a while. Don’t know for how long, but I succeeded today! Woot woot!

Hazır bayramtatili gelmişken bastık Ankara’ya geldik. İyi de öyle yapmışız. Sabah uyanır uyanmaz Eymir Gölüne gittik. Ankara’da bulunan bu göl, MUHTEŞEM bir manzaraya sahip. Bir sürü fotoğraf çektim, bir sürü gezdim tozdum, süper bir alabalığı mideye indirdim. Sizlerle fotoğrafların bir kısmını paylaşıyorum. Sıkılmayın, e mi? :)

Göl maceramızdan sonra, ‘Panora’ isimli süpper bir alışveriş merkezine götürdü arkadaşım Evrim bizi. İç dekorasyonu ve ışıklandırmaları çooook moderndi. Uzay üssünde gibi hissettim kendimi :) Zaten dayanamayıp, fotoğrafını çektim tavanın ve yerdeki işlemelerin. Turist gibi hissettim kendimi. E haksız da sayılmam?! Bir sürü güzel mağaza olmasına rağmen, hiçbir şey almadım. Kendime sözüm var, uzun bir zaman Alışveriş YOK! Bakalım ne kadar dayanacağım??? :)

More →

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

FNO Istanbul !! – getting ready

FNO Istanbul !! – getting ready

The day I’ve dreamt of for 2 months has come!! It was wonderful! I really liked it. Me and my boyfriend Harun went there together. We dressed up and hung out with our friends. All the stores were making different parties, giving free drinks and DJ’s were playing awesome music. Should I mention the huge sale in almost every store??? It was all a girl could ever want :) (Well…Besides a wedding and a prince charming and a happily ever after! Lol…) I should just stop talking and let you guys enjoy the pictures!

2 aydır hayallerini kurduğum gün sonunda geldi çattı! Tam anlamıyla mükemmeldi! Tüm dükkanlar değişik partilere ev sahipliği yaptı, bedava içki dağıttı ve canlı DJ’ler, birbirinden güzel müzikleriyle geceye renk kattı. Tüm dükkanlardaki büyük indirimden bahsetmeme gerek var mı??? Bir genç kızın tüm hayali oradaydı :) (Şey… Evlilik, hayallerinin prensi ve sonsuza kadar mutlu yaşamak dışında tabii.. Hehe.) Sanırım artık yazı yazmayı bırakıp, sizi fotoğraflarımla başbaşa bırakmam gerekiyor. İyi eğlenceler!

More →

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter