Pink Bubu

Things to do before you die…


I love this dog… / Bu köpeği çok seviyorum…


Hello my dears! It’s been a long time, I know. I’m busy with 3 big concert organizations. I’m doing a though job, the event dates are very close so I barely have time to sleep! Sorry :/
Today’s post is going to be about life lists! There are various things to get done in this life and I wanted to share my list with you. Maybe you’ve done some of them or all of them (Really?) or maybe none of them… Maybe this list will get you inspired and you arrange (re-arrange) your list! No matter what happens, ALWAYS FOLLOW YOUR HEART!!!!
Cheers,
B.

Selam tatlılarım! Uzun zamandır yazmıyorum farkındayım. İşim gereği 3 adet dev konser etkinliği ile uğrşıyorum. Zor bir iş yapıyoruz ve konserlere çok az kaldı, bu yüzden bloga bu zamanlarda az yazabilirim. Uyumaya bile vaktim yokken, blogla ilgilenemiyorum. Kızmayın lütfen. Yaşıyorum, sorun yok ;)
Gelelim bugünkü yazımıza. Bugün sizlerle hayat listemi paylaşacağım (bir bölümünü). Hayatta olmazsa olmazları yazacağım. Sizin de böyle listeniz var mı? Belki yazdıklarım size ilham olur ve siz de hayatınızı kendi istediğiniz yöne çevirirsiniz. Her ne olursa olsun, HER ZAMAN KALBİNİZİ DİNLEYİN!!!
Sevgiler,
Begüm


—————————————————


1. Keep a diary! / Günlük tutun!If you are not already, I demand you to keep a diary! Just kidding, I’m not demanding; just suggesting. If you can manage to keep a diary every other day, you will feel an amazing relief. Writing is a great thing for your brain and heart. When you’re writing your day or your feelings, you force yourself to think about the situation. You don’t shove your feelings inside. Also, it’s always a good idea to think about your feelings and review your day. You can also learn from your mistakes while you read your old diaries!!! (Been there done that!) I love to go through my old diaries and STILL learn something from what I’ve been through. Plus, it’s a great memory for your loved ones or yourself!!

Eğer günlük tutmuyorsanız, size şiddetle öneriyorum! Her gün olmasa da, 2 günde bir yazabilirseniz, ne kadar rahatladığınıza inanamayacaksınız. Yazı yazmak beyniniz ve kalbiniz için çok iyidir. O gün neler yaşadığınızı veya neler hissettiğinizi yazarken, kendinizi elinizde olmadan düşünmeye zorlarsınız. Hislerinizi içinize hapsedip, saçma sapan bir şey yüzünden patlamanıza gerek kalmaz. Zaten yaşadığınız olayları ve o an hissettiklerini yeniden düşünüp, içinizde değerlendirmek her zaman iyi bir seçimdir. Ayrıca eski günlüklerinizi okuyarak, önceden yaptığınız hatalardan aldığınız dersleri hatırlayabilirsiniz!!! (Ben hala yaparım!) Çocuklarınıza iyi bir anı bırakmaya da yarar ;)

—————————————————


2. Learn to take good pictures! / İyi fotoğraf çekmeyi öğrenin!A bad picture can last forever! So does a good picture! I know that a lot people look at those fancy magazines (and yes, I’m talking to you too SIR!) and wonder why WE never look like that. Easy… If you don’t know how to take a good picture, you will NEVER look like them! Period. So, I suggest you to take a photography course or go out there with a friend who’s willing to teach you basics and tips. Just imagine your picture album! It will be filled with great memories and in a VERY GOOD quality! Why not learn the simple rules of photography?

Kötü bir fotoğrafın geri dönüşü olmaz! Ama iyinin de öyle! Çoğumuz dergilere bakıp da neden onlar gibi çıkmadığımızı düşünürüz. (Erkekler için de geçerli!) Cevabı basit… İyi fotoğraf çekmenin kurallarını bilmiyorsanız, hiçbir zaman onlar gibi çıkamazsınız! Nokta. Yani ister kendinizi çekin, ister doğum günü partisini ya da doğa fotoğrafı, güzel fotoğraf çekmenin püf noktalarını bilmiyorsanız, istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Bu sebeple fotoğraf kursuna gitmek ya da fotoğrafçı bir arkadaşınızdan, işin püf noktalarını öğrenmek çok faydalı olacaktır. Fotoğraf albümünüzü hayal edin: Müthiş anılar ve iyi kalitede çekilmiş, başarılı fotoğraflar! Neden olmasın?

—————————————————


3. Travel to at least 10 countries! / En az 10 ülke gezin!Come on now, this is a MUST! I know that not everyone have enough money to travel but you can save money! Cut the shopping money and save it for your travel! It is a very different and exciting experience. When you go to a different country, you meet new people, eat new food, explore different areas and learn the life better! It also gives you the courage to live alone and makes you more responsible in the other stages of your life. So why not go to Venice and ride on a gondola? Or walk on the streets of Champs Elysées and show off your style? How about going back-packing and exploring different countries in a week!!!! These are not dreams. With just enough savings, you can travel the world and trust me, you won’t regret it! So start saving money and go travel while you can!!!

Bu madde, listenin OLMAZSA OLMAZI! Herkesin dünyayı gezmeye parası olmadığını biliyorum, hatta bazılarımız yaşadığı şehri bile terkedemiyor. Ama günlük harcamalarınızı şöööyle bir gözden geçirirseniz, saçma sapan şeylere bir sürü para harcadığınızı göreceksiniz. Bazı harcamaları kısarak ve para biriktirmeye başlayarak, çok kısa bir zamanda, yurtdışına çıkabilecek parayı toparlayabilirsiniz. İlle beş yıldızlı otellerde kalmaya da gerek yok. Cici butik oteller hem çok ucuz hem de çok şirin! Başka ülkelerde gezmek size yeni dostlar, yeni tadlar ve yeni duygular kazandırır. Ayaklarınız yere daha sağlam basar. Sorumluluk öğrenirsiniz. Başka kültürleri ve yaşamları görür, vizyonunuzu genişletirsiniz. Neden Venedik’te gondolla gezmeyesiniz? Ya da Şan Zelize sokaklarında tarzınızı göstermeyesiniz? Sırt çantanızı takıp, aynı anda 3-4 ülkeye birden de gidebilirsiniz!!! Bunların hiçbiri hayal değil. Biraz oradan, biraz buradan keserek biriktirdiğiniz parayı çantaya ya da makyaj malzemesine harcamaktansa, başka bir ülke görmeye harcayın. Yapabiliyorken, yapın!

—————————————————


4. Ride a bicycle! / Bisiklete binin!Not only it is super fun but also it makes you burn calories like crazy! So why not do it?! I know that a lot of you are living in the city and it’s extremely hard to ride a bicycle around the maniac streets. But it’s also a good challenge! Instead of taking a cab, ride your bicycle to the store or even the mall! It’s super cool and lets you work out by having fun! If you don’t know how to ride it, now is the perfect time! The weather is great and it feels so much better than using the elliptical!!! So grab a bike and ride it like there is no tomorrow! (You can also ride it with your dress and high heels! Who says you have to give up your style while doing sports? *wink)

Eğlenceli olduğu gibi deliler gibi kalori yakmanızı sağlayan şeydir bisiklete binmek! Öyleyse ne duruyorsunuz?! Çoğunuzun şehirde yaşadığını biliyorum ve bu çılgın trafiğin arasında bisikletle gezmek pek akıllıca gelmeyebilir. Fakat ne kadar eğlenceli olacağını bir düşünün! Bir dahaki sefere (hazır havalar da güzelken) taksiye binmek yerine, bisikletinize binin ve gideceğiniz yere öyle gidin! Eğer bisiklete binmeyi bilmiyorsanız, öğrenmek için tam zamanı! Ayrıca bisiklete binerken, tarzınızdan vazgeçmek zorunda da değilsiniz. Giyin elbisenizi, topuklu (ama rahat) ayakkabılarınızı ve başlayın pedal çevirmeye! Hem kalori yakacak, hem süper görünecek hem de çoooook eğleneceksiniz! Bunu hayatınızda bir alışkanlık haline getirirseniz, her zaman fit kalmak da elinizde! Durmayın, çevirin pedallarıııııııııı!!!!! ;)

—————————————————


5. Learn to play a musical instrument! / Bir müzik aleti çalmayı öğrenin!Not everyone have the musical talent, I know. But it doesn’t mean that you can’t play an instrument! You don’t have to be a genius to learn to play an instrument. It just takes a lot of practice and patience. When you learn to create music with your bare hands, you feel like you’re on top of the clouds! Music always (I mean ALWAYS) keeps you calm and makes you happy. Besides, how cool is it to take your instrument out and play for your friends/family/loved one? You don’t have to be perfect. Just practice, practice, practice. Music will set your soul free and you’ll love yourself for this! Maybe you’re really talented and don’t know it yet? Don’t be afraid to try new things…

Herkesin müzikal bir yeteneğe sahip olmadığını biliyorum. Fakat bu, bir müzik aleti çalamayacağınız anlamına gelmiyor! Bir müzik aleti çalabilmek için, müzik dehası olmanız gerekmez. Tek ihtiyacınız olan bolca pratik ve çokça sabır. Çıplak ellerinizle müzik yapabilmeye başladığınızda, kendinizi bulutların üzerinde hissedeceksiniz! Hem ruhunuz dinlenir hem de mutlu olursunuz. Ayrıca sevdiklerinize ya da ailenize bir şeyler çalmak ve güzel bir atmosfer yaratmak, sizce de harika olmaz mı? Mükemmel olmak zorunda değilsiniz. Sadece deneyin ve bol bol pratik yapın. Müzik, ruhunuzu özgür kılar. Belki de gerçekten çok yeteneklisinizdir ve denemediğiniz için bilmiyorsunuzdur?! Yeni şeyler denemekten hiç korkmayın… Ruhunuzu özgür bırakın.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Categories:   Yaşam / Lifestyle

Comments

 • Posted: 31 Mayıs 2011 12:34

  Yerdenuzak

  10 ülke gezmek listemin ilk sıralarında...
  • Posted: 31 Mayıs 2011 13:57

   Begüm Günceler

   @yerdenuzak mutlaka yapmalı!!!!

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com