Pink Bubu

Customs are EVIL !!!

There has been a new law about our customs in Turkey. We will NOT be able to deliver cosmetics outside of our country from now on. This is ridicilous and the rest of the post will be in Turkish, mainly me cursing the government and the big cosmetics companies who’s behind all this. Our freedom of BUYING is taken away from our hands and this is NOT ACCEPTABLE! We don’t have a lot of brands here in Turkey and we will not be able to buy them at all! If you want to support our cause and this evil government laws, simply click HERE and send an automatic form! Thanks a lot!

p.s. The form is in Turkish. I’d love to help you with the details. It’s really easy, only takes seconds. Please email me at begumg@gmail.comVe geldik o malum konuya. Böyle bir post yazacağımı hiç düşünmemiştim. O kadar çaresizim ki, sözcükler kifayetsiz kalıyor. Bir çok insan yurtdışından alışveriş yapıyor. Kimi kendi için, kimi sevdikleri için, kimi ise iş amaçlı. Sonuç olarak, internet denen ortam, herşeyin alımını daha da kolaylaştırdı.

Şimdiki haberlere göre, yurtdışından kozmetik alışverişi TAMAMEN YASAK. Bu nasıl bir densizliktir ki, öncesinde bununla ilgili herhangi bir bilgi bile verilmedi. Bir anda pat diye kucağımıza düşüverdi. Hepimiz şaşırdık, üzüldük ve ne yapacağımıza karar vermeye çalışıyoruz. Bir çok ürünü yurtdışından aldığım için ve Türkiye’de SATILMADIKLARI için, alışmış olduğum ve severek kullandığım her üründen vazgeçmek durumunda kalıyorum.

Bu durum yalnızca kozmetik alışverişini değil, diğer tüm alışverişleri de engelleyerek, belli kısıtlamalar getirtmelerine neden oldu. Bir yıl içerisinde yurtdışından getirtebileceğiniz ürün sayısı sadece BEŞ! Ve bu getirtmelerin arasında 2 ay olması, ürünün fiyatının 150 Euro’yu geçmemesi şartıyla.

Şimdi size soruyorum ey (!) büyüklerim. Siz bizim alışveriş özgürlüğümüzü kısıtlayarak, ne amaç elde etmeye çalışıyorsunuz? Sanıyor musunuz ki insanlar sizin tuzağınıza düşecek ve bir anda X isimli kozmetik zincirinden alışveriş yapmaya başlayacak? HAYIR. Bu hareketler yalnızca vatandaşları sinirlendirmeye ve karşılığında sizi sinirlendirecek ya da zora sokacak hareketlerde bulunmaya ve protesto yapmaya teşvik edecek, hepsi bu. Hadi X kozmetik zincirlerini geçtim, Türkiye’de bulunmayan MİLYONLARCA ürün hakkında ne yapacaksınız? Onları kimse alamayacağına göre, yokmuş gibi davranın falan gibi bir mazeretle gelmeyeceksiniz herhalde?

Bu yeni yasayı katiyen kabul etmiyorum ve protesto ediyorum. Siz de protestomuza katılmak ve dilekçe imzalamak için BURAYA tıklayın ve bu saçmalığı durdurmamıza yardım edin.

Yakından evden çıkmamızı da yasaklarlarsa şaşırmayın!!!!

Categories:   Genel, Local (Yerli)

Comments

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com