Pink Bubu

Inglot Matte PolishI totally forgot about this polish I had from Inglot. I think I only used it once or twice. What a fool I am!!!! Don’t you think it rocks?! Since spring is on its way, I should use this color more often. Do you like matte polishes? I really like Inglot’s matte series. They have crazy colors! So many colors, it blows your mind! The one that I have on my nails is #708. It’s a lovely pinkish purple. The pictures may seem a little different since I took them with my iphone, cause my Canon’s battery is dead. But still, close enough. Hope you like it!

Inglot’tan bu ojeyi aldığımı tamamen unutmuşum! Sanırım bir veya iki kez kullandım. Ne salaklık!!!!!! Sizce de harika değil mi?! Baharın yavaş yavaş geldiği düşünüldüğünde, bu ojeyi sık sık kullanacağımı umuyorum. Siz mat ojeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben Inglot’un mat serisini gerçekten çok seviyorum. Öyle çok renk seçeneği sunuyorlar ki, insanın aklı uçuyor! Benim kullandığımın numarası #708. Pembemsi bir mor oje. Fotoğraflarda biraz daha değişik çıkmış olabilir, çünkü bu fotoğrafları iphone’umla çektim. Canon’un pili bitik de :/ Yine de yakın sayılır. Umarım seversiniz!

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Categories:   Inglot, Oje / Nail Polish

Comments

 • Posted: 02 Nisan 2011 22:43

  Deniz

  begumcum blogunu gezebildigim kadariyla cok begendim blogrolluma da ekledim ne tatli bir ciftsiniz ayrica cok yakisiyorsunuz bakinca sizi taniyormus gibi hissettim ^-^ takipteyim, sevgiler =)
  • Posted: 02 Nisan 2011 23:00

   Begüm Günceler

   @deniz ciğim çok çok sevindim! Seni blogumda görmekten şeref ve mutluluk duydum. Güzel sözlerin için çok teşekkür ederim. Daha da çok muhabbet edebilmek dileğiyle. Sevgiler...
 • Posted: 04 Nisan 2011 18:38

  Olivia

  I just used a matte nail polish for the first time ever, actually really like it, Think I'll get some more :)
  • Posted: 04 Nisan 2011 20:16

   Begüm Günceler

   @olivia I'm so in love with matte polishes. Yes, you should get some more, cause they're awesome!!!!! :)

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com