Pink Bubu

GO OUTSIDE !!!Today’s topic is going to be a little different than usual. Just please stay with me and read the whole thing.

I feel like technology is killing us inside and we don’t even realize it. No one reads a book anymore and (almost) everyone is infront of a computer; playing video games, chatting or spending their entire time on social networks. Geez people! Shake the laziness off of you! There’s so much more to life than chaining yourself to a stupid computer screen. Please realize the fact that life is going on and time is running! You can not take the time back! You will not be young again! You are spending all of your time infront of a computer and by the time you’re 50, you’ll regret the reckless time you’ve spent.

So before it’s too late, I have some ideas for you! Suggestions, thoughts, examples… whatever you call them. Think of it as a LIFE-SAVING HOMEWORK!

♥ Find a hobby. This hobby MUST be something that DOESN’T need a computer.
♥ READ A BOOK FOR GOD’S SAKE! E-book is not okay! I’m talking about a real book!
♥ Learn a new skill.
♥ GO TO THE GYM (and STOP eating that chocolate crap you’re holding in your hand!!!!)
♥ Take a walk at the park, play with children outside, go hitch-hiking, go for a run, go to a different neighborhood that you’ve never been before and take pictures, keep a diary or meet new people!!!!!

Now don’t get me wrong. As a blogger who spends a lot of time online, of course I know the importance of using a computer. I’m not saying ”Don’t use a computer or you’ll burn in hell!!!!!”… No, that’s not it. I’m just saying: Don’t turn it to your whole life! You should spend some time outside. You should spend some time for yourself. Please stop this torture for your body & mind. Please GO OUTSIDE and BREATHE FOR THE FIRST TIME IN YOUR LIFE!!!

Cheers,
B.

Bugünün konusu her zamankinden biraz farklı olacak. Lütfen sonuna kadar okuyun. İnanın bana hak verecek içinizdeki çocuk…

Son zamanlarda, teknolojinin bizi içten içe kemirip yok ettiğini düşünüyorum. Ve işin kötüsü, hiç kimse bunun farkında değil! Artık kimse kitap okumuyor, gezintiye çıkmıyor, doğada vakit geçirmiyor. En son ne zaman koştunuz bir düşünsenize? Tüm dünya -özellikle de gençler- bir bilgisayarın önünde kilitlenmiş vaziyette, bütün zamanını aptal bir ekrana bakarak geçiriyor. Kimi chat yapıyor, kimi sosyal paylaşım sitelerinde dolanıyor, kimi oyun oynuyor, kimiyse saçma sapan videolar izliyor. İnterneti gerçekten bilgi almak ve paylaşmak amacıyla kullanan insan sayısı çok çok az. Heeeeey insanlar?! Siz çıldırdınız mı? Dışarıda mükemmel bir hayat var! Duymuyor musunuz? Görmüyor musunuz? Evet, zamanımızın şartları sağolsun yankesiciler, tinerciler, tacizciler ve manyaklar tarafından kuşatılmış olduğumuzu düşünüyor ve dışarıda vakit geçirmekten korkuyor olabilirsiniz -ve size katılıyorum-; ANCAK siz de benim kadar iyi biliyorsunuz ki, BUNDAN DAHA İYİSİNİ YAPABİLİRSİNİZ! Lütfen hayatın su gibi akıp gittiğini ve bu günlerinize bir daha ASLA geri dönemeyeceğinizi unutmayın. Zamanı geri alamazsınız. Şu an yaşadığınız dakikayı/saniyeyi/saati bir daha yaşayamayacaksınız. Bir daha GENÇ olamayacaksınız. Tüm vaktinizi bu aptal kutusunun önünde geçirdikten sonra bir de bakacaksınız ki, yaş olmuş 50 ve yapmak istediğinizi çok şey var ama bu sefer de sağlık yok. Pişmanlıktan başka bir şey getirmeyecek bu size.

Çok geç olmadan, pişmanlıklarla çıldırmadan önce sizlerle ufak tefek birkaç öneri, fikir, örnek paylaşmak istiyorum. En azından biraz da olsa şu makinenin önünden kalkıp, vücudunuza ve ruhunuza iyi gelecek bir şeyler yapabilmeniz için:

♥ Bir hobi edinin. Bu, mesleğinizden farklı bir uğraş olsun. BİLGİSAYAR kullanımına ihtiyaç duymayacağınız bir şey olsun!
♥ TANRI AŞKINA BİR KİTAP OKUYUN! Ve hayır, e-kitap’tan bahsetmiyorum. Gerçek, sayfaları buram buram saman kokan bir kitaptan bahsediyorum.
♥ İnsanların yetenekleri sınırsızdır derler. Sizdeki yetenekleri ortaya çıkartmaya ne dersiniz? Belki de çok iyi resim yapabiliyorsunuzdur? Ya da inanılmaz derecede güzel fotoğraflar çekiyorsunuzdur? Denemeden bilebilir misiniz? Hayır. O halde marş marş!
♥ SPORA GİDİN! (Ve o elinizde kemirdiğinizi çikolatalı gofreti hemen bırakın!)
♥ Parkta biraz yürüyüş yapın. Çocuk parkında miniklerle salıncakta sallanın. Ormanda kampa gidin. Koşu yapmayı öğrenin. Daha önce hiç girmediğiniz bir semte gidin, gezin, dolaşın, farklı yerler keşfedin. Bol bol fotoğraf çekin. Günlük tutun. Yeni insanlarla tanışın!

Kısacası, bu aptal kutusuna bakmaktan çok daha yararlı ve eğlenceli şeylerle döndürebilirsiniz hayatınızı. Fakat beni yanlış anlamayın. İnternet üzerinden blog tutan bir blogger olarak, tabii ki bilgisayarınızı kaldırın ve çöpe atın gibi bir şey demiyorum. Benim söylemeye çalıştığım şey, tüm hayatınızı bu makinenin etrafında şekillendirmenizin yanlış olduğu! Şimdi lütfen dışarı çıkın ve ömrünüzde ilk defa, GERÇEK ANLAMDA, nefes alın!

Sevgiler,
Begüm.


♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Categories:   Yaşam / Lifestyle

Comments

 • Posted: 02 Nisan 2011 14:31

  Bütü

  cok güzel bir yazi olmus,aynen katiliyorum canim
  • Posted: 02 Nisan 2011 14:53

   Begüm Günceler

   @Bütü oh sonunda biri yorum yaptı. Bi an korkmuştum, acaba okuyucularımın kalbini mi kırdım diye... Katılmana çok sevindim canım :)

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com