Pink Bubu

♥♥♥ Happy Thursday ♥♥♥

English is below, just keep going :)


Photo by LiNoR.

—————————

Selam şekerler! Bir kez daha MUTLU PERŞEMBE listemi yayınlamayı unuttum! Ne salak bir insan oldum yahu! Ama geçerli bir sebebim vardı. Dün gece ateşlendim :( Anneciğim sağolsun beni akladı pakladı, battaniyeler ve polarlar sardı her yanıma. Erkenden yattım gece, o sebeple bugün yazıyorum listemi. Özür dileyerek, sizi listemle başbaşa bırakıyorum:

Musicovery – Online radyo dinleyenler için müthiş bir icat! Bazen kendi playlistinden sıkılır insan. İşte o zamanlarda bu harika radyoyu açıyorum ve süper şarkılar dinliyorum. Diğer radyolardan farkı, şarkıları o anki ruh halinize göre çalıyor olması. Sol tarafında bulunan ruh hali seçeneklerinden birini seçiyorsunuz ve ona göre yavaş ya da hızlı parçalar çalmaya başlıyor. Harika değil de ne?

Göksucuk – Birtanecik arkadaşımın müthiş çizimlerinden oluşan bir blog. Beni gülmekten yerlere yatıran espri yeteneği ve cıvıl cıvıl çizimleriyle, güne güzel başlamama sebep oluyor. Mutlaka girin, sitesine kaydolun ve hatta yorum yazın! Siz de seveceksiniz, eminim…

Trofolo – Yine çok severek okuduğum bir başka blog. Hep kadın yazarları okuyacak değiliz ya? Bir de dünyaya erkeklerin gözünden bakalım :)

Kişisel Gelişim Merkezi – Benim gibi kişisel gelişim kitaplarına ve makalelerine ilgiliyseniz, bu site tam size göre! Bir çok yazar ve psikoloğu bünyesinde barındıran sitede, sayısız makale yer alıyor. Oku oku bitmez! Bir göz atın derim…

Klavyede Yapılan Şekiller – Postlarımda kalpler, güneşler, notalar vs. kullanıyorum bazen. Bir çok okuyucum bu işaretleri nasıl yaptığımı sordu. Ben de sizinle paylaşayım dedim. Bu linkteki forumda, bir arkadaşımız tüm bu işaretleri nasıl yapacağınızı göstermiş. Genelinde ”Num Pad” dediğimiz, klavyenin sağ kısmında bulunan sayıları kullanmanız gerekiyor. Eğer laptop kullanıyorsanız, işaretleri kopyalayıp kullanmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Bu kadar basit!Photo by SpyKate.

—————————

Beni gülümseten şeyler:
☻ Canım annecim! Gece ateşlendiğimde beni allayıp pullayıp, ateşimi düşürmeye çalışması ve öpüp koklayarak yatırması. Seviyorum tontişimi :)
☻ Sabah makyaj yaparken saatin farkına varmayarak, babamı 25 dakika beklettiğim halde, arabada tek kelime laf etmemesi ve hızlı hızlı kullanıp beni deniz otobüsüne yetiştirmesi. Canım babam…
☻ Her ne kadar saçma sapan davransam da bazen, beni hep olduğum gibi kabul edip, bağrına basan canım ağbim.
☻ Kıvırcık saçlarım! Magic Leverag’larımla elde ettiğim buklelerime herkes bayıldı! Tabii ben de! Aynaya bakıp bakıp gülümsüyorum :)
☻ Metroda karşılaştığım, Türkiye’nin en yaşlı Cumhuriyet Avukatı!!! Beyefendilik akıyordu her bir yanından. Ve 94 yaşında olmasına rağmen çok yakışıklı, güzel kokuyor ve takımı jilet gibi ütülüydü. Böyle insanlar kalmadı artık, ne yazık…
☻ Hayatımı istediğim şekilde yaşayabilmeye başlamış olmak! Paha biçilemez…

Sizin ‘Mutlu Perşembe’ listeniz ne?! Blogunuzda ‘MUTLU PERŞEMBE’ listesi yapıyor musunuz? Eğer öyleyse, postun en altındaki ‘Submit Your Link’ kısmına yazın, biz de okuyalım???? :)
Sevgiler,
Begüm.

—————————


Photo by JVre.

—————————

Well hello there! Once again I forgot to post my HAPPY THURSDAY list yesterday! What a fool I am! But I have a very reasonable excuse for it. I had fever really bad, so I needed to rest. Here’s my lovely list:

Musicovery – This is an amazing online radio where you choose your mood and it starts playing depending on it! If you feel sad, it plays you low-beat songs; if you’re happy, it plays you up-beat songs. Awesome for music lovers!

ForaTV – A great source for different kinds of videos. There’s a ton of them for every subject. Take a look!

Running Guide – If you are a runner or want to start running, you should definitely take a look at this article. It gives you great tips for becoming a runner. You may find running programs, eating plans and what to wear for running. It’s never too late to start running!

Cold/Flu Treatment – Here’s another great article on ”How to treat a cold without medication”!!! If you don’t like to use prescribed stuff, this is the right article for you. It gives great advice for herbal methods. I actually tried some of them and they REALLY work!

Barney’s Blog – If you still haven’t seen How I Met Your Mother series, watch ’em! Now!!! You don’t know what you’re missing :) And this is the link for Barney’s amazing blog! I crack up every time I read it.

Simple Mom – A great blog for DIY people! The main idea of this blog is: ”Life hacks for home managers”. Trust me, you’ll use at least one of the hacks here in your home.Photo by chaad.

—————————

What made me smile:
☻ My dear mother who took care of me yesterday when I was being all sick and impossible. Love you Mom!
☻ My dear dad who didn’t say a word when I was late for my ride because I took way too much time putting my makeup on. By the way, the ride was his car! Lol. Love you Dad!
☻ My dear brother who just loves me no matter what stupid thing I do. Love you!
☻ My curled hair! I used Magic Leverag to get the curls. Looooove ’em!
☻ The old guy at the subway I ran into. He’s the oldest lawyer in Istanbul! Very smart man and good looking too! (Even though he was 94. LOL)
☻ The fact that I can live my life the way I want to! Priceless!

What’s YOUR ‘Happy Thursday’ list?! Share it below, so that everyone can read it!!!


Categories:   Genel

Comments

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com